Uçuştan önce bazı konulara dikkatinizi çekmek istiyoruz, Ercan Havalimanından Uçuyorsanız Kendi güvenliğiniz için uymanız gereken konu ve kuralları bu sayfamızda okuyabilirsiniz.

Değerli Yolcular

Kendi güvenliğiniz için, lütfen size ait olmayan bir bagaj taşımayınız ve bagajınızı sadece sizin hazırlamış olduğunuzdan emin olunuz.

Yüksek Miktarda Nakit Taşımayın!

Yanınızda 10000 Euro veya muadili döviz veya Türk Lirasını taşıyamayacağınızı unutmayın, Para transferlerini bankalar aracılığı ile yapın. (38/1997 sayı Para ve Kambiyo Yasası – Madde 7 Tebliğ)

Tam zamanında uçmak sizin elinizde!

Dış hat Onurair uçuşlarında Check-in işlemleri uçağınızın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce, Boarding (Uçağa biniş) işlemleri uçağınızın tarifeli kalkış saatinden 20 dakika önce sona erer. Diğer Havayollarında; Check-in işlemleri tarifeli kalkış saatinden 60 dakika önce sona erer.

Yürüyen Merdivenler

Bebek arabaları, bagaj arabaları ve tekerlekli sandalyeleri, yürüyen merdivenlerde kullanmayınız. Yürüyen merdivenleri kullanmakta zorluk çeken kimseler için asansör mevcuttur. Çocukların yürüyen merdivenlerde elinden tutunuz.

El Bagajı

Uçak Kabini içine alabileceğiniz Çanta veya Valiz.

Sadece bir parça olan kabin bagajınız ve bir dizüstü bilgisayarınızı kabin içine alabilirsiniz. Güvenliğiniz için el bagajınızın belirtilen boyutları geçmediğini kontrol ediniz.El Bagajınızın boyutları 23x40x55cm ve Maksimum 8kg. olmalıdır.

El Bagajında Uygulanan Sıvı Kısıtlamaları

Maksimum Hacim 1 Litre olmalı ve kilitlenebilir şeffaf naylon poşet içinde olmalıdır.

İlaç ve Bebek Mamaları

Uçuş süresince gerekli olan ilaçlar (reçeteli ve orjinal ambalajlı) ve bebek mamaları bu uygulamadan muaftır.

Kesinlikle Taşımayın!

Üzerinizde ve El Bagajınızda bıçak, tırnak makası, jilet, makas, tornavida vb gibi delici kesici alet taşımayınız. El Bagajınızda ve Bavulunuzda yanıcı parlayıcı hiç bir madde taşımayınız.