KIBHAS Ercan Havalimanı Toplu Taşıma

Ercan Havalimanı Ofis
Tel: +90 533 870 78 48

Lefkoşa Ofis:
Tel: +90 392 227 52 31
Fax: +90 392 227 52 32

Girne Ofis:
Tel: +90 392 815 72 48
Fax: +90 392 815 72 87

Ercan Havaalanı’na ulaşımı sağlamak için kurulan, Kıbrıs Havaalanları Servisi Şirketi (KIBHAS) 5 bölgeden hizmet vermeye başladı. Lefke, Güzelyurt, Girne, Gazimağusa ve Lefkoşa’dan belirli saatlerde kalkan otobüsler Ercan Havaalanı’na yolcu taşıyor ve yine belirli saatlerde havaalanından aldığı yolcuları, 5 bölgeye ulaştırıyor.

Ayrıca özel transfer ile Ercan Havalimanı Otel transfer ihtiyacınızı da uygun fiyatlarla yaptırmak için sponsor şirketimiz KibrisTransfer.com‘a biz göz atınız.

Ercan Havalimanı Araç Kiralama

Kıbrıs Havaalanları Servisi Şirketi’nin, ülkenin dört bir yanından 7 ile 12 TL arası fiyatlarla Ercan Havalimanı’na ucuz ulaşım başlatması vatandaşı sevindirdi.

Ercan Havaalanı’na ulaşımı sağlamak üzere bir süre önce kurulan, Kıbrıs Havaalanları Servisi Şirketi (KIBHAS) 5 bölgeden hizmet vermeye başladı. Lefke, Güzelyurt, Girne, Gazimağusa ve Lefkoşa’dan belirli saatlerde kalkan otobüsler Ercan Havaalanı’na yolcu taşıyor ve yine belirli saatlerde havaalanından aldığı yolcuları, 5 bölgeye ulaştırıyor. Otobüs şirketi, Lefkoşa’dan 7, Girne ve Gazimağusa’dan 10, Güzelyurt ile Lefke’den 12 TL’ye Ercan Havalimanı’na ulaşım sağlıyor. 7 ile 12 TL arası fiyatlarla Ercan’dan ülkenin dört bir yanına yolcu taşınması vatandaşı memnun etti.

“SEFERLER ARTABİLİR”

KIBHAS şirketi şoförlerinden olan Ahmet Canbolat, vatandaşın bu uygulamadan memnun olduğunu söyledi. Canbolat; “Seferlerimiz her sabah 05.00’da başlıyor ve akşama kadar devam ediyor. Yolcular, uçak kalkış-inişine göre, mutlaka bir otobüs bulabilir. Uygulamaya henüz başladık. Talep artarsa, diğer bölgelere de seferler başlatabiliriz” dedi.

ÖĞRENCİLER UYGULAMADAN MEMNUN

Uygulamadan en çok memnun olan bir diğer kesim ise öğrenciler. Bütçeleri kısıtlı olan öğrenciler, sık sık yurt dışına çıktıklarını her seferde sıkıntı çektiklerini ifade ettiler. Sık seyahat ettiğini söyleyen öğrenci Aysun Pekdemir; “Öğrenciler için çok güzel ve cazip bir uygulama. Burada taksiler çok pahalı. Uçak parasına yakın bir miktarı onlara vermek zorunda kalıyorduk. Ben şimdi Güzelyurt’a 12 TL ile gidebileceğim. Oysa taksiye en az 120TL vermek zorunda kalacaktım.”

Otobüs şirketini kullanan öğrenci Egemen Aydın da Girne’ye gideceğini, yeni uygulamayı duyunca çok sevindiğini belirtti. Aydın; “Eğer bu seferler olmasa idi, 60–70 TL vermek zorunda kalacaktım, ya da 4-5 öğrenci birleşip taksi tutacaktık. Ayrıca günün her saatinde havalimanına gidip, gelme imkânımız olması da çok güzel. Yalnızca seyahat etmek için değil, bir arkadaşımızı uğurlamak içinde, artık havalimanına ucuza gidebiliriz” dedi.

Ercan Havalimanı ile ilçeler arasında uzun bir süreden bu yana eksikliği hissedilen otobüs seferleri, Kıbrıs Havalimanları Servisleri (KIBHAS) isimli taşımacılık şirketinin seferlere başlamasıyla hizmete girdi.
2 Şubat’tan bu yana başlatılan seferlerle, Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve Lefke ile Ercan Havalimanı arasında ücretli yolcu taşımacılığı yapılıyor.

Ercan Havalimanı ile ilçeler arasında yıllardır yaşanan ulaşım sorununa yeni bir çözüm getirildi. İki yıldan bu yana yapılan çalışmalar neticesinde kurulan Kıbrıs Havalimanları Servisleri isimli taşımacılık şirketi, 2 Şubat Pazartesi gününden itibaren Ercan Havalimanı ile beş büyük şehir arasında seferler düzenlenmeye başladı.

KIBHAS Direktörü Aziz Gece, Ercan Havalimanı ile diğer ilçeler arasında uzun bir süreden bu yana ulaşım eksikliğinin hissedildiğini belirterek, seferlerin yolcular tarafından olumlu karşılandığını, günden güne ilginin arttığını söyledi.

05.00’ten 18.30’a kadar

Beş ortağı bulunan KIBHAS, bundan böyle sabah 05.00 ile 18.30 saatleri arasında Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’deki terminaller ile Ercan Havalimanı arasında seferler düzenleyecek.

Öncelikle Lefkoşa ve Girne ile Ercan Havalimanı arasında başlatılan seferlerin ardından, 9 Şubat Pazartesi gününden itibaren Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’nin bulunduğu beş büyük ilçe ile Ercan Havalimanı arasında ulaşım sağlanacak.

Her ilçenin otobüs terminalinde KIBHAS’a ait ofisler bulunacak ve yolcular servisleri ofis salonlarında bekleyebilecek. KIBHAS ofislerinde ayrıca, yolcuların bagajlarını güvenle bırakabileceği dolaplar da bulunacak.

Uçak seferlerine göre yapılan otobüs seferleri, bayram, yılbaşı ve üniversitelerin açılış ve kapanış dönemlerinde de ek seferlerle çoğaltılacak. Ulaşım ücretleri ise, Lefkoşa- Ercan 7.00 TL, Mağusa- Ercan 10 TL, Girne- Ercan 10 TL, Güzelyurt- Ercan 10 TL ve Lefke- Ercan ise, 12 TL olarak belirlendi.

Gece: Ercan’a ulaşım büyük bir eksiklikti

KIBRIS’a açıklamalarda bulunan KIBHAS Direktörü Aziz Gece, Ercan Havalimanı ile diğer ilçeler arasında uzun bir süreden bu yana ulaşım eksikliğinin hissedildiğini kaydederek, Ercan ile ilçeler arasındaki ulaşımı sağlamak amacıyla 2 yıl önce müracaatta bulunduğunu ve düşüncenin beş ortak ile birlikte projelendirilerek hayata geçirildiğini ifade etti.

Ülkede özel araç kullanma alışkanlığının yaygın olduğunu, bu nedenle havaalanına gidenlerin özel araçlarını kullanmayı tercih ettiğini söyleyen Gece, ülkeye turist olarak gelenler ile özel aracı olmayanların ise taksileri kullandığını belirtti.

Gece, taksi taşımacılığına göre daha uygun fiyatlara Ercan ile ilçeler arasında yolcu taşımacılığının yapılmaya başlanmasının da yolcular tarafından olumlu karşılandığına ve günden güne ilginin arttığına dikkat çekti.

Bölgesel Ulaşım Bilgisi için;
Lefkoşa: +90 533 870 78 45
Girne: +90 533 870 78 46
Gazi Magosa: +90 870 78 47
Ercan Havaalanı: +90 533 870 78 48
Güzelyurt – Lefke : +90 533 870 78 49