FORGOT YOUR DETAILS?

KIBRIS ERCAN HAVALİMANI DUTY FREE SHOP

Duty Free Shoplar Ercan havalimanı'nda Pasaport ve son polis kontrolünden geçtikten sonraki bekleme salonunun üst katında bulunuyorlar. Fiyatlar Türkiye'deki free shoplara göre biraz daha hesaplı.

Ercan Havalimanı Duty Free Telefon: +90 392 444 62 33

DutyfreeKKTC’den Türkiye’ye çıkarken Ercan Havalimanında Duty Free shoplarda alışveriş yapabilirsiniz, tabiki bazı gümrük kısıtlamaları bulunuyor, bilindiği kadarıyla 3 karton sigara ve 3 - 4 şişe içki alabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs T.C. Ercan havalimanı’ nda tüm gümrük hattı dışı eşya satış mağaza işletmeciliği yapan firma bilgileri.

Duty Free, vergiden muaf alışveriş demetir. Duty Free mağazalarına yurt dışına çıkarken veya yurt dışından dönüşlerinizde havalimanı içerisinde uğrayabilirsiniz. Duty Free'lerden alışveriş yaptıktan sonra pasaportunuzu göstermeniz gerekecektir. Yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Tüm yıl boyunca giderek artan 3,5 milyon yolcu sayısı ile Ercan Havalimanı'nın toplam 17.957 m2'lik kapalı alanda yer alan terminal binasında, 2400m2 Duty Free mağazası bulunmaktadır. Gelen ve giden yolcu salonlarında bulunan Duty Free mağazaları içerisinde 20,000'den fazla ürün çeşidi bulabilirsiniz. Parfüm, Kozmetik, Çikolata, Oyuncak ve İçki gibi ürünlerle birlikte Fashion § Accessories Mağazasında da Dünya markalarının ürünlerini satın alabilirsiniz.

Seyehat eden yolcular genelde Duty Free mağazalarını uygun fiyatlarından dolayı tercih ediyorlar. Gideceğiniz ülkeye veya şehire göre yanınızda götürebileceğiniz ürün adedi sınırlı ve değişken olduğundan o ülkenin gümrük mevzuatını önceden öğrenmeniz gereklidir.

 

Duty Free'er hediye almak ve bagaj ağırlığına dahil etmeden uçakta taşımak için güzel bir avantaj olacaktır. Yalnız buralarda geçireceğiniz zamanı düşünerek daha önceden havalimanına gelmelisiniz. Böylece uçağınızı kaçırmadan bol vakitle alışverişinizi yapmış olursunuz.

İyi yolculuklar dileriz.

TOP

Facebook

Twitter