FORGOT YOUR DETAILS?

Kıbrıs'a Vize

vize2Kıbrıs için vize gereklimi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlari ülkeye turist olarak girerken nüfus cüzdanlarıyla bir ay süreye kadar verilebilecek vize ile girebilirler pasaporta ihtiyaçlari yoktur, ancak verilecek vize süresini geçirmemeleri gerekiyor.

Seyahatinizi planlamadan önce Kıbrıs seyahatleri sırasında bilinmesi gereken hususlar >>

18 YAŞ ALTI MUVAFAKATNAME DURUMU

Türk vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla rahatlıkla giriş yapabildiği ülkede yabancı ülke vatandaşlarına ülkeye girişte ve en fazla 3 aylık olarak vize veriliyor. 18 yaş altı ve bakıma muhtaç olan, tek başına seyahat edemeyen misafirlerden özel bir muvafakatname isteniyor.

Nüfus cüzdanı ile seyahat etmek isteyen bu kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekiyor. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekiyor.

Ayrıca pasaport ile çıkış yapmak isteyen T.C vatandaşları 15 TL. çıkış harcı ödeyerek pasaport ile çıkış yapabilirler. (Nüfus cüzdanı dışında kimlik olarak kullanılan diğer belgeler geçerli olmuyor.)

Kıbrıs'a uçak ile geliyorsanız en ucuz uçak bilet seçenekleri ile www.kibrisbileti.com sitesini tavsiye ediyoruz. KTHY, THY ve Atlasjet'in Kıbrıs uçuşlarının en ucuz fiyatlı biletlerini Plaza Turizm güvencesi ile güvenli bir şekilde online satın alabilirsiniz.

TOP

Facebook

Twitter